Results - Suffolk County Rifle Association Small Bore Section - Summer 2019

Shortrange Individual

Completed rounds shown below. = ranking
Scoring: Ex 100, points dropped

13 May

27 May

10 Jun

24 Jun

08 Jul

22 Jul

05 Aug

19 Aug

02 Sep

02 Sep

Totals

Division 1
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Dave Moyes
Bury St Edmunds
97.9
0
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0
10
D Butcher
Hadleigh RC
98.3
1
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
9
W Bond
Felixstowe
97.4
1
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
9
G Smith
Felixstowe
97.0
1
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
9
Paul Baker
Stowmarket
96.9
2
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
6
Edward Negus
Northcroft
97.4
3
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
5
Dave Carter
Bury St Edmunds
97.1
3
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
5
Syd Holder
Bury St Edmunds
97.4
4
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
3
M Jones
Northcroft
97.3
4
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
3
Duog Keeble
Leiston
96.8
7
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
1
Division 2
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Sandra Haskett
Newmarket RC
96.7
1
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
10
V Hill
Lakes R&PC
96.4
1
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
10
Jon Ford
Bury St Edmunds
96.4
1
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
10
Fred Haskett
Newmarket RC
96.2
2
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
7
Mr Brian Copping
Woolpit
96.8
3
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
6
Ben Bresnihan
Bury St Edmunds
96.1
4
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
5
Jeremy Hinde
Newmarket RC
96.0
4
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
5
Mike Shingfield
Bury St Edmunds
96.5
5
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
3
Mr Richard Dearlove
Beccles
96.4
6
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
2
S Jones
Northcroft
96.7
7
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
1
Division 3
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
David Bowden
Bury St Edmunds
95.8
0
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0
10
Mr Mike Tuffin
Woolpit
95.7
1
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
9
Sam Dakin
Bury St Edmunds
94.8
2
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
8
Kevin Linsell
Aldeburgh
94.8
3
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
7
Dave Abbott
Stowmarket
95.4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
6
Derek Barnes
Leiston
95.1
5
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
6
Adrian Thurlow
Stowmarket
95.7
6
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
4
Richard Game
Northcroft
94.9
6
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
4
Neil Keighley
Bury St Edmunds
95.7
7
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
2
Brian Jenkins
Bury St Edmunds
95.3
7
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
2
Division 4
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
David Ford
Bury St Edmunds
94.2
2
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
10
Darren Hailstone
Bury St Edmunds
94.1
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
Jim Gill
Bury St Edmunds
94.4
4
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
8
Andrew Peck
Bury St Edmunds
94.0
5
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
7
Clare Carter
Bury St Edmunds
94.3
7
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
6
Martin Lloyd
Bury St Edmunds
94.6
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
David Meadows
Stowmarket
94.5
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
M Bevan
Northcroft
94.1
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
A Varletta
Northcroft
94.0
9
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
2
Stephen MacLoughlin
Stowmarket
94.0
13
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
1
Division 5
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Bob Bassey
Watford & Distr
93.9
4
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
10
Lee Armitt
Newmarket RC
93.3
5
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
9
M Brine
Lakes R&PC
92.9
5
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
9
Ashley Sanders
Bury St Edmunds
93.0
6
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
7
Mr Michael Ovenden
Beccles
93.6
7
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
6
David Lloyd
Leiston
93.8
9
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
5
Ashley Brand
Newmarket RC
93.0
12
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
4
Jon Skillen
Leiston
92.8
12
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
4
Rod Sinclair
Stowmarket
93.2
13
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
2
Daniel Gilberg
Bury St Edmunds
93.3
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Division 6
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
George Whiting
Stowmarket
92.1
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
Judie Clement
Bury St Edmunds
92.6
5
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
8
Tom Thompson
Newmarket RC
92.6
6
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
7
Tim Hannon
Aldeburgh
92.7
7
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
6
Andrew Butler
Bury St Edmunds
92.4
7
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
6
David Bevan
Northcroft
92.4
9
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
4
Chris Pritchard
Newmarket RC
92.5
10
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
3
M Summers
Hadleigh RC
92.3
12
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
2
Vic Keyton
Bury St Edmunds
92.1
12
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
2
Division 7
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Keith Cooper
Woolpit
91.7
7
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
9
Jim Wiseman
Bury St Edmunds
92.0
8
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
8
Paul Norwood
Watford & Distr
91.8
9
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
7
M Ralph
Aldeburgh
91.2
9
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
7
Graham Paine
Bury St Edmunds
90.7
9
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
7
R Towers
Lakes R&PC
90.6
9
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
7
G Walsham
Felixstowe
91.5
10
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
3
Francis Wadley
Leiston
91.0
11
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11
2
R Green
Hadleigh RC
90.9
13
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
1
Division 8
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Eddie Smith
Stowmarket
89.1
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
R Hyde
Aldeburgh
90.6
8
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
8
Chris Long
Stowmarket
90.2
10
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
7
L Etheridge
Northcroft
89.9
10
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
7
Mr Richard Leach
Aldeburgh
90.0
12
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
5
Peter Clement
Bury St Edmunds
89.7
13
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
4
A Mizon
Haverhill
89.3
13
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
4
Craig Woodgate
Beccles
89.0
13
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
4
Mr Giles Catchpole
Beccles
89.8
15
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15
1
Division 9
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Dave Dobie
Bury St Edmunds
88.3
7
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
9
Mr Paul Jackson
KDRC
88.9
8
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
8
Ken Smith
Aldeburgh
88.7
8
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
8
Miles Holdsworth
Leiston
87.8
8
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
8
Mick Stokes
Bury St Edmunds
88.6
9
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
5
Andy Moore
Stowmarket
88.4
12
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
4
A Parish
Lakes R&PC
87.8
13
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
3
Peter Hooper
Bury St Edmunds
88.1
15
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15
2
Mrs N Wakeman
Felixstowe
87.6
17
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
1
Division 10
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Roger Hails
Stowmarket
86.0
8
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
9
J Millman
Hadleigh RC
86.7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
9
D Cianciola
Haverhill
86.8
9
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
7
Ben Wright
Leiston
87.4
10
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
6
N Holdsworth
Haverhill
86.2
21
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21
5
Mr Steve Wood
Felixstowe
86.8
28
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
28
4
Bill Garratt
Northcroft
87.0
33
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
33
3
Jim Overbury
Leiston
87.0
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Rhys Macdonald
Bury St Edmunds
87.0
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Division 11
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
John Stacey
Bury St Edmunds
83.7
7
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
9
M King
Hadleigh RC
84.5
9
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
8
E Wilkins
Northcroft
84.9
10
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
7
Mr John Cunningham
Hadleigh RC
83.4
11
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11
6
Anthony Ralph
Aldeburgh
83.0
13
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
5
Paul Snell
Stowmarket
82.4
17
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
4
David Brooks
Northcroft
84.3
20
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20
3
Mr Charlie Tabone
Hadleigh RC
85.0
22
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22
2
H Bishop
Lakes R&PC
84.0
25
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25
1
Division 12
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Terry Copeman
Stowmarket
81.7
9
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
9
A Whadcoat
Hadleigh RC
77.4
16
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
8
Malcolm Cadman
Newmarket RC
75.8
20
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20
7
Keith Holdsworth
Haverhill
82.0
24
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24
6
Mr Andrew Brinkler
Haverhill
78.0
27
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27
5
Mr Frank Rudd
Beccles
80.0
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Mr Jesse Mitchell
Haverhill
78.4
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Mr Richard Whiteing
Beccles
77.2
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Cornel Blackburn
Beccles
73.2
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0