Results - Suffolk County Rifle Association Small Bore Section - Winter 2019/2020

Shortrange Individual

Completed rounds shown below. = ranking
Scoring: Ex 100, points dropped

04 Nov

18 Nov

02 Dec

16 Dec

30 Dec

13 Jan

27 Jan

10 Feb

24 Feb

09 Mar

Totals

Division 1
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
D Butcher
Hadleigh RC
98.9
0
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0
10
Jon Ford
Bury St Edmunds
97.7
1
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
9
G Smith
Felixstowe
97.6
2
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
8
Dave Moyes
Bury St Edmunds
98.3
3
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
7
W Bond
Felixstowe
97.3
3
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
7
V Hill
Lakes R&PC
97.8
4
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
5
Frank Bilton
Bury St Edmunds
97.8
4
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
5
Edward Negus
Northcroft
97.6
4
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
5
David Bowden
Bury St Edmunds
97.6
5
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
2
Sam Dakin
Bury St Edmunds
97.1
5
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
2
Division 2
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Brian Copping
Woolpit
96.6
2
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
10
M Jones
Northcroft
96.8
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
Mike Shingfield
Bury St Edmunds
96.6
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
Fred Haskett
Newmarket RC
96.6
4
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
7
Jeremy Hinde
Newmarket RC
96.0
4
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
7
Mr Richard Dearlove
Beccles
95.9
5
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
5
Syd Holder
Bury St Edmunds
96.3
6
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
4
Matthew Broad
Newmarket RC
97.0
7
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
3
Paul Baker
Bury St Edmunds
96.3
7
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
3
Richard Game
Northcroft
95.8
7
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
3
Division 3
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Bob Bassey
Watford & Distr
95.1
1
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
10
Duog Keeble
Leiston
95.4
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
S Jones
Northcroft
95.3
4
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
8
Neil Keighley
Bury St Edmunds
95.2
5
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
7
Mr Stephen Kerridge
Woolpit
94.6
5
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
7
Mr Mike Tuffin
Woolpit
95.7
6
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
5
Ben Bresnihan
Bury St Edmunds
95.4
6
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
5
Andrew Butler
Bury St Edmunds
95.3
7
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
3
Sandra Haskett
Newmarket RC
95.1
7
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
3
Lee Armitt
Newmarket RC
95.5
8
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
1
Division 4
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
David Ford
Bury St Edmunds
94.2
0
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0
10
Dave Carter
Bury St Edmunds
94.6
4
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
9
Derek Barnes
Leiston
94.6
5
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
8
Adrian Thurlow
Bury St Edmunds
94.5
5
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
8
Kevin Linsell
Aldeburgh
94.4
5
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
8
Martin Lloyd
Bury St Edmunds
93.8
7
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
5
M Beard
Felixstowe
93.7
7
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
5
Jim Gill
Bury St Edmunds
94.2
9
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
3
M Bevan
Northcroft
94.0
9
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
3
Brian Jenkins
Bury St Edmunds
93.8
9
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
3
Division 5
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Ashley Brand
Newmarket RC
93.2
5
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
10
Chris Pritchard
Newmarket RC
93.5
6
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
9
Clare Carter
Bury St Edmunds
93.7
7
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
8
Rod Sinclair
Bury St Edmunds
93.7
7
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
8
Judie Clement
Bury St Edmunds
93.3
7
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
8
George Whiting
Bury St Edmunds
93.6
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
T Fulcher
Felixstowe
93.3
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
Mr Michael Ovenden
Beccles
93.4
10
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
3
Andrew Peck
Bury St Edmunds
93.5
12
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
2
David Meadows
Bury St Edmunds
93.1
14
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14
1
Division 6
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Undra Edgehill
KDRC
93.0
5
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
10
Paul Norwood
Watford & Distr
92.7
5
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
10
Alan Pidcock
Beccles
92.4
6
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
8
M Summers
Hadleigh RC
92.1
6
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
8
Stephen Macloughlin
Bury St Edmunds
92.9
7
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
6
Will Melrose
Bury St Edmunds
92.8
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
Graham Paine
Bury St Edmunds
92.7
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
Tom Thompson
Newmarket RC
92.0
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
Andy Moore
Bury St Edmunds
92.0
8
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
5
L Etheridge
Northcroft
92.2
10
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
1
Division 7
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
M Brine
Lakes R&PC
91.4
5
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
10
Peter Clement
Bury St Edmunds
91.2
5
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
10
Mr John Cunningham
Hadleigh RC
91.5
7
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
8
Vic Keyton
Bury St Edmunds
90.8
8
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
7
R Towers
Lakes R&PC
91.8
9
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
6
Mr Keith Cooper
Woolpit
91.3
9
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
6
Jim Wiseman
Bury St Edmunds
92.0
10
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
4
Tim Hannon
Aldeburgh
91.8
10
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
4
G Walsham
Felixstowe
91.0
11
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11
2
Jon Skillen
Leiston
91.8
13
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
1
Division 8
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
David Lloyd
Leiston
90.6
5
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
9
M Ralph
Aldeburgh
90.3
7
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
8
Mr John-stewart Collie
KDRC
90.0
10
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
7
Craig Woodgate
Beccles
89.5
10
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
7
R Green
Hadleigh RC
89.6
11
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11
5
Ken Smith
Aldeburgh
90.4
12
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
4
Mr Paul Jackson
KDRC
89.2
13
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
3
David Bevan
Northcroft
89.9
15
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15
2
Daniel Gilberg
Bury St Edmunds
89.5
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Division 9
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
J Millman
Hadleigh RC
89.1
6
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6
9
R Hyde
Aldeburgh
88.3
7
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7
8
Chris Long
Bury St Edmunds
88.5
9
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
7
K Butterfield
Haverhill
88.1
16
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
6
Ben Wright
Leiston
88.7
17
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
5
Francis Wadley
Leiston
88.4
17
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
5
Roger Hails
Bury St Edmunds
88.1
17
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
5
M King
Hadleigh RC
88.2
18
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18
2
E Wilkins
Northcroft
88.2
19
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19
1
Division 10
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Tisa Manandhar
Newmarket RC
88.0
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
A Parish
Lakes R&PC
86.8
3
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
9
A Whadcoat
Hadleigh RC
86.6
13
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
7
Mr John Graham
Aldeburgh
88.0
15
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15
6
Mrs N Wakeman
Felixstowe
87.4
16
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
5
Mr Graham Westrup
Aldeburgh
88.0
19
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19
4
John Stacey
Bury St Edmunds
87.5
19
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19
4
Jim Overbury
Leiston
87.0
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Bill Garratt
Northcroft
87.0
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Division 11
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Richard Leach
Aldeburgh
86.2
10
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10
9
Mr Frank Rudd
Beccles
84.9
12
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
8
Mr Simon Walker
Beccles
84.0
12
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12
8
H Bishop
Lakes R&PC
84.8
13
6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13
6
Mr Giles Catchpole
Beccles
84.8
16
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
5
Giles Catchpole
Leiston
86.2
17
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
4
Jim Melrose
Bury St Edmunds
84.2
20
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20
3
Anthony Ralph
Aldeburgh
83.7
23
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23
2
Mr John Lankaster
Woolpit
84.6
32
1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
32
1
Division 12
Club Name
Ave
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
Scr
Mr Steve Wood
Felixstowe
82.3
15
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15
9
David Brooks
Northcroft
81.6
17
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
8
Mr Jesse Mitchell
Haverhill
79.7
17
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
8
Mr Clive Joseph
Felixstowe
78.2
17
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17
8
Malcolm Cadman
Newmarket RC
81.0
18
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18
5
Kevin Wiseman
Bury St Edmunds
83.2
19
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19
4
Cornel Blackburn
Beccles
73.2
41
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
41
3
Mr Richard Whiteing
Beccles
77.2
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0
Mr John Cook
Beccles
65.0
NSR
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
0